مشاوره تبلیغاتی چیست؟

مشاوره تبلیغاتی مینافام

در جلسه مشاوره تبلیغاتی باید برای رسیدن به یک هدف مشخص راهکار اجرایی ارائه گردد

بعد از تعیین هدف تبلیغاتی در جلسه(جلسات) مشاوره تبلیغاتی با ارائه راهکارها مسیر برای رسیدن به آن هدف تبلیغاتی مشخص می شود.

بطور نمونه در یک مشاوره تبلیغاتی طراحی آگهی تبلیغاتی، ۲ آیتم مهم که باید بررسی گردد(نسبت به مخاطب هدف):
رسانه ای که قرار است مورد استفاده قرار گیرد و محتوای آگهی می باشد.

یک مثال عملی : سال ها پیش در یک مشاوره تبلیغاتی با صاحب رستورانی که تازه افتتاح شده بود هدف افزایش مخاطب(مشتری) محلی طی یک دوره ۳ ماهه قرار داده شد.

ما تراکت را به عنوان رسانه پیشنهاد دادیم که برنامه ریزی شد هفته ای ۱۰۰۰۰ عدد تراکت پخش شود و محتوا شامل لیست غذا به همراه قیمت و عکس های واقعی از غذا ها بود.

 همچنین برای جلب توجه و انگیزه برای سفارش اول و دریافت کد اشتراک یک منوی هدیه در تراکت درج گردید که با اولین سفارش می توانستند از منوی هدیه یک مورد را انتخاب کنند (منوی هدیه منویی جذاب و متفاوتی بود)

در دروه دوم پخش تراکت ها یک DVD آموزش آشپزی با عنوان “۲۰ غذای خوشمزه از ۲۰ کشور دنیا” تهیه کردیم و تعدادی از انرا همراه با تراکت پخش شد و تعدادی دیگر بر روی تراکت ذکر شد که ” این پک آموزشی به ارزش ۱۸۰۰۰ تومان را می توانید به عنوان هدیه در اولین سفارش خود دریافت کنید”

نتیجه اجرای طرح مثبت بود و طی دوره اول میزان مخاطب مورد نیاز جذب شد و در دور های بعدی (۶ماه اینده) بر جذب مشتری بیشتر و دریافت سفارش از مشتریان ثبت شده در سیستم متمرکز شدیم. همین طرح را اکنون نیز می توایند به کار گیرید و نتایج قابل قبولی به دست آورید.

اینکه چگونه می توان یک آگهی پر فروش و پر مخاطب ساخت را در مقالات بعدی بررسی خواهیم کرد.

ولی آنچه مهم است  و مدیران باید بدانند و از مشاوران تبلیغاتی انتظار داشته باشند این است که کار مشاور تبلیغاتی آموزش نیست بلکه گوش کردن، ارائه راهکار و دادن انگیزه می باشد

و آنچه مدیران نباید از مشاوران تبلیغاتی انتظار داشته باشند رسیدن به یک نتیجه قطعی و مطمئن بدون ارائه اطلاعات و آمار درست اولیه (که تهیه آن در اکثر مواقع آسان می باشد) تنها در یک جلسه مشاوره تبلیغاتی می باشد.

ایده و راهکار در مشاوره تبلیغاتی مینافام

بدون اطلاعات و آمار درست یک مشاور تبلیغاتی نمی تواند یک راهکار حرفه ای ارائه دهد

در جلسات مشاوره تبلیغاتی در صورت درخواست اجرای راهکارهای ارائه شده، نوشتن متون تبلیغاتی، تحقیقات بازاریابی و…که مدیران تمایل به اجرای آنرا توسط کانون های آگهی و تبلیغات دارند، هزینه ها جداگانه محاسبه می گردد.

نویسنده : حامد میرزاآقایی – مشاور کارآفرینی، بازاریابی و تبلیغات

————————————————————————-

این مقالات نیز مفید هستند آنها را مطالعه فرمایید:

چرا از مشاوران تبلیغات استفاده کنیم؟

چگونه فروش خود را افزایش دهیم؟

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *